Hakkımızda

Manço Prodüksiyon, ilk olarak Barış Manço ve ortakları tarafından 1971 yılında kuruldu.  Şirket, Barış Manço’nun plaklarının yanı sıra sinema filmlerinden reklam müziklerine kadar birçok prodüksiyonu çatısı altında birleştirmişti.

Manço Prodüksiyon ilk kurulduğu yıl, Barış Manço’nun “İşte Hendek İşte Deve”  parçası yılın şarkısı seçilmişti. Bu nedenle, şirketin logosunda yer alan MP harfleri bir deveyi andıracak şekilde tasarlanmıştı. Doğukan ve Batıkan Manço, yeni nesil  Manço Prodüksiyon’u oluştururken hem bu amblemin ana fikrine hem de vizyonuna sadık kalmak istedi.

Şirketin kuruluş aşamasında Manço kardeşler, yaptıkları bir araştırma sonucunda hiç beklemedikleri bir tesadüf ile karşılaştılar. Babalarının yarattığı Manço Prodüksiyon markasının sadece müziğe yönelik değil, aynı zamanda reklam ve organizasyon gibi farklı alanlarda da hizmet vermek amacıyla kurulduğunu öğrendiler. Bu durumdan habersiz kurdukları şirketin hizmet yelpazesini daha da genişletme kararı alarak 7 kişilik genç ve dinamik bir ekip oluşturdular.

Ve takvimler 2012’yi gösterdiğinde, aradan geçen 40 yılın ardından, Doğukan ve Batıkan Manço kardeşler, kendi çalışmalarını yürütmek üzere bir yapım şirketi kurmayı ve adının yeniden Manço Prodüksiyon olmasına karar verdiler.