Prodüksiyon

İki kuşak boyunca müzisyen bir ailede büyümenin etkisi ile küçük yaşta müzik alanında özel piyano ve gitar dersleri almaya başlayan Doğukan Manço, müziğe olan ilgisini ve sevgisini yaratıcı prodüksiyonlara imza atarak sürdürüyor.

Marmara Radyo Televizyon Gazetecilik Anadolu Teknik lisesinde eğitim alan Manço, 1998-2000 yılları arasında radyo programcılığı yaptıktan sonra, yurt dışı eğitimini nedeni ile programcılığa bir süre ara verdi. 2007 Yılında yeniden radyoya geçiş yaparak tam 11 yıl bu alanda önemli bir deneyim kazandı.

2009 yılından bu yana Dj performansı gerçekleştiren Manço, 2012 yılında kurduğu Manço Prodüksiyon’un ilk ürünü Binlik Demlik adlı ilk single çalışması ile müzik marketlerde yerini aldı.

Kariyerini DJ’lik ve müzik prodüktörlüğü üzerine kuran Manço, ikinci single çalışmasını 90’ların en çok ses getiren şarkılarından bir olan Sakin Ol parçasını yeniden düzenleyerek 2014 yılının en çok dinlenen parçalarından biri haline getirdi ve bir çok ödül aldı.

2016 yılında ise, Yüzleşme adlı 3. Single çalışması ile etkileyici bir çıkış yakaladı.

2018 yılında Söyle Zalim Sultan’ın aranjörlüğünü yaparak 4. teklisini çıkarttı.

Doğukan Manço, kendi projelerinin yanı sıra yaptığı remiksler ve aranjeler ile farklı albümlerde yer almaya da devam ediyor.